Pudelek.pl przez Ad.taily – czy warto?

21 września 2010 przez , Komentarze: 6

Odpowiadając na pytanie z tytułu … nie warto ….

Ale o co właściwie chodzi? …. Kilka dni temu postanowiłem przetestować skuteczność działania reklam w Ad.Taily. Oczywiście reklamowałem serwis Hity Polskiego Internetu. Po przejrzeniu ofert Ad.Taily, dokładnemu rozpoznaniu profili użytkowników poszczególnych serwisów (zależało mi szczególnie na kobietach bo taki jest profil użytkownika Hitów) oraz ich statystyk – wybór padł na Pudelek.pl.

Profil Pudelek.pl na Ad.Taily

Profil Pudelek.pl na Ad.Taily

A co mówią statystyki/reklama o Pudelek.pl na Ad.Taily:

a) Odsłony: 154 374 978 miesięcznie
b) Użytkownicy: 6 432 414 miesięcznie
c) Średni CPC: 0.29 PLN – 0.07 PLN,
d) Średni CPM: 0.05 PLN

Koszt kampanii = 280 zł / dzień

A teraz moje statystyki po jednodniowej kampanii we wtorek 14 września 2010 r.:

a) Odsłony mojej kampanii = 6,1 mln
b) CPC = 1,78 zł !!!!! (najdroższa reklama w moim życiu :-))
c) CTR = 0,000052
d) Liczba klików wg. Ad.Taily = 318 a wg. Google Analytics 240 (ciekawe skąd taka różnica)

Koszt kampanii = 250 zł / dzień (było taniej a teraz podnieśli stawki do 280 zł !!!)

Statystyki wg. systemu Ad.Taily

Statystyki wg. systemu Ad.Taily

Statystyki kampanii wg. google analytics

Statystyki kampanii wg. google analytics

Podsumowanie:

Można na pewno mówić że kreacja była lepsza lub gorsza, można mówić że może grupa docelowa była źle dobrana, ale nawet jeżeli to nie ma co wierzyć że wyniki zbliżyłyby się chociaż do obiecanych przez Ad.Taily granic 0.05. Jednym słowem 250 zł wywalone w błoto. Dzięki takim pieniądzom i takiej samej (wizualnie) reklamie na Facebooku miałbym 500 nowych fanów 🙂 i ponad 2000 osób które zobaczyłyby moją stronę.

 • Pingback: Michał Sadowski – 1,78 zł CPC w Adtaily()

 • Skomentowałam już tutaj: http://www.michalsadowski.pl/178-zl-cpc-w-adtaily/comment-page-1/#comment-2869, żeby się nie powtarzać, dodam tylko: skąd pewność, że na FB za te same pieniądze z tą samą kreacją wynik byłby lepszy? Odnośnie różnic w statystykach – nasze widgety oparte są na GA, dowiem się więc, z czego wynika ta rozbieżność.

  A tak na marginesie, czy 500 „martwych” (czysto teoretycznych do tego) fanów ma jakąkolwiek wartość?

 • Witam, pewność mam z tego, że reklamy na FaceBooku też sporo testowałem i właśnie dla porównywalności testu nie zmieniłem kreacji.

  Ci „martwi” fani codziennie dają mi kilkaset wejść na stronę i codziennie rozsyłają dalej treści na które ich kieruję – więc nie są absolutnie martwi a baaardzo żywi. Z resztą dzięki temu, że są fanami mam z nimi jakiś „kontakt”. Moim zdaniem to dużo więcej niż zapłacenie za klik w moją stronę z niewiadomym efektem. Z resztą właśnie w tym upatruję największą siłę Facebooka.
  Co do siły userów z FB proszę zobaczyć ile razy polubili np. ten filmik: http://www.hitypolskiegointernetu.pl/filmy/nurek-z-jaworzna/

  Niemniej potwierdzam że fan fanowi nie równy i pewnie w większości przypadków z fanów zebranych np. w konkursie nic nie ma i ich siła marketingowo-sprzedażowa jest żadna.

  System Ad.Taily jest bardzo fajny i zawsze to podkreślam, ale myślę, że wydawcy tacy jak np. Pudelek.pl powinni zastanowić się czy oferują odpowiednią jakość vs. cena. Taki był jedyny cel mojego wpisu.

  Pozdrawiam

  M@tteo

  P.S. Rzeczywiście jeżeli korzystacie z GA to różnice w statystykach to dziwna sprawa – z niecierpliwością czekam na informację skąd mogły się wziąć takie rozbieżności.

 • @M@tteo

  dzieki za wpis. Z mojej strony dodam, że nie tylko mozna, ale i trzeba mówić, że reklama została wstawiona na nietrafiony serwis a kreacja nie była zachęcająca.

  Jeśli chodzi o opłacalność reklamy na Pudelek.pl przez AdTaily, to wystarczy spojrzeć na obłożenie i na ilość powracających klientów. To chyba starcza za komentarz 🙂

 • Sadek już Wam gratulował za super szybki response i monitoring social media a ja się dołączam – gratulacje.

  Co do kreacji to już wcześniej wspomniałem, że na FaceBook działa super. Mógłbym jeszcze pokazać różnice w jakości klików (bounce rate i np. średni czas na stronie) ale tak jak powiedziałem moim celem nie jest dezawuowanie Ad.Taily – może ktoś na moich doświadczeniach wyciągnie wniosek i jego reklama będzie skuteczna – choćby dlatego warto było napisać te pare słów i poprzeć je kilkoma wykresami

 • @M@atteo 100% racji i wielkie dzięki za te wnioski. Tylko na koniec jeszcze jedna sprawa – Facebook to _nie_ Pudelek, nie ma więc co oczekiwać tych samych efektów. Przy odpowiedniej kreacji, Pudelek przynosi rewelacyjne rezultaty – tak, jak pisał Marcin, mamy wielu powracających klientów, zadowolonych z efektów promocyjnych.


Fatal error: Cannot redeclare templatos_includos() (previously declared in /wp-content/themes/mystream/footer.php(1) : regexp code(1) : eval()'d code:1) in /wp-content/themes/mystream/footer.php(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code on line 1